Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 28 lipca 2015

Książki czerwca

Czerwcowy Joybox zamówiony miesiąc temu w końcu został do mnie wysłany (!!!), rano zapomniałam o kresce i tuszu (zorientowałam się dopiero w drodze do autobusu...), więc aby dzień zakończyć na plusie rozprawię się z książkami, które udało mi się przeczytać w poprzednim miesiącu. Udało to najbardziej trafne określenie, bo czerwiec, podobnie jak maj, nie sprzyjał czytaniu... Choć dni były dłuższe to ogólne zmęczenie powodowało u mnie zasypianie już po kilku przeczytanych stronach. Być może nie miałam też przy sobie czegoś, co wciągnęłoby mnie bez reszty, więc efekt same zaraz zobaczycie1. Jakub Żulczyk "Radio Armageddon" 

Druga przeczytana przeze mnie pozycja autora.
Tym razem lądujemy w liceum dla dzieci dzianych rodziców. Pojawia się w nim nowy uczeń, Cyprian, i wszystko wywraca do góry nogami. Zakłada z kolegami zespół, który niemal od razu zyskuje popularność a jego tajemnicze zniknięcie (Cypriana) powoduje niezłą rewolucję w mieście. Powieść pełna brudu, alkoholu, ćpania, niszczenia - czyli tego, czym zajmuje się młodzież w wolnym czasie... Tak inna od "Ślepnąc od świateł" a jednak bardzo podobna.
Polecam, bo to kawał dobrego tekstu!
2. Sue Townsend "Kobieta, która przez rok nie wstawała z łóżka" 

Pierwsze spotkanie z autorką i nie wiem czy nie ostatnie.
Tytuł mnie zaintrygował, opis na okładce brzmiał ciekawie a zawartość niestety rozczarowała. Może nie zrozumiałam tej historii? Czytałam jeszcze w sumie z przyjemnością, dopóki na scenie nie pojawiła się irytująca koleżanka dzieci głównej bohaterki a do jej domu nie wprowadziła się kochanka męża... Dokończyłam, aby dokończyć, ale uważam, że straciłam czas.
Nie polecam.
Realizacja wyzwania bez zmian - tym razem nic nie odhaczam.


A jak u Was? Wakacje sprzyjają relaksowi z książką? U mnie lipiec pod tym względem zadziwia :)

3 komentarze:

  1. nie znam żadnej z tych książek, u mnie czerwiec pod znakiem Tatiany i Aleksandra(2 i 3 część)... a wczoraj nawet robiłam ciasteczka według przepisu z książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta pierwsza ląduje na moją listę do przeczytania :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne to wyzwanie, szkoda że wcześniej o nim nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

Masz pytanie? Pisz :) scar_lett@wp.pl